Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowe z Kłodzka spotkały się z seniorami

Data publikacji 01.07.2021

Dzielnicowe z kłodzkiej komendy w ramach realizowanego projektu „Bezpieczny senior” odwiedziły seniorów, z którymi rozmawiały na temat bezpieczeństwa nad wodą, w górach i w ruchu drogowym. Mundurowe uświadamiały też starszym osobom, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak się przed nimi ustrzec.

Wczoraj aspirant Anna Rydzak spotkała się z seniorami w miejscowości Wojciechowice, a sierżant Izabela Kimla w Centrum Aktywizacji Lokalnej w Kłodzku. Funkcjonariuszki omówiły tematy bezpieczeństwa nad wodą, w górach, a także w ruchu drogowym . Uświadamiały starsze osoby i przekazywały im wiedzę – popartą konkretnymi przykładami - na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu. Omówiły oszustwa popełniane z wykorzystaniem metod na „policjanta”, „wnuczka” czy „ medyka” i tłumaczyły, jak się przed nimi ustrzec. Mundurowe odpowiadały na wszelkie nurtujące starsze osoby pytania.

Głównym celem tych spotkań jest to, by pozostawiły one w świadomości naszych seniorów wiedzę w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pozwoli to w dużej mierze uchronić starsze osoby przed popełnieniem przestępstw na ich niekorzyść.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony