Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowo pomysłowe oszustki zawierały przedwstępne umowy na nieruchomość gruntową, której nie chciały sprzedać

Data publikacji 03.07.2021

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Legnicy udowodnili dwóm mieszkankom powiatu dokonywanie oszustw. Kobiety oferowały sprzedaż gruntu zainteresowanym osobom bez zamiaru sfinalizowania transakcji. Oszustki podpisywały umowy przedwstępne pobierającym przy tym zadatki w różnych wysokościach. Łączne starty osób pokrzywdzonych opiewają na kwotę 170 500 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Legnicy przerwali przestępczy proceder dwóch kobiet, które ogłaszały do sprzedaży nieruchomość gruntową, ale nie zamierzały jej ostatecznie sfinalizować.

Matka z córką od października 2020 roku do lutego 2021 oferowały na sprzedaż działkę od 15 do 60 arów w powiecie legnickim. Tę samą ofertę nieruchomości gruntowej kobiety przedkładały różnym osobom. Następnie zawierały umowy przedwstępne z klientami zainteresowanymi kupnem nieruchomego mienia, pobierając tym samym od nich zadatki w różnych kwotach. Od samego początku nie miały zamiaru sfinalizować sprzedaży tych działek. W ten sposób oszustki od czterech osób pokrzywdzonych pobrały pieniądze w kwocie 170 500 złotych.

64 i 44-latka usłyszały już zarzuty oszustwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony