Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy, bo jechał o 57 km/h więcej niż przewidują przepisy drogowe

Data publikacji 03.07.2021

97 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym – gdzie obowiązywało ograniczenie dozwolonej prędkości jazdy do 40 km/h – rozwinął zatrzymany przez policjantów mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki VW Passat. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany mandatem. Zatrzymane przez policjantów prawo jazdy sprawcy wykroczenia drogowego trafi do właściwego starosty powiatowego celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Kilka dni temu ok. godz.. 17 w miejscowości Świętoszyn w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki VW Passat. Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h, jechał 97 km/h, czyli aż o 57 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym oraz nałożyli 10 pkt. karnych. Ponadto zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Dokument zostanie niezwłocznie przesłany przez policjantów do starosty powiatowego celem wydania decyzji o zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wydali mężczyźnie pokwitowanie z potwierdzeniem, że dokument posiadał, ale został on zatrzymany. Pokwitowanie uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcy dojazd do celu.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania tego dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu całkowicie cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o takiego typu dokument.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu

Powrót na górę strony