Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje rowerów w rękach policjantów

Data publikacji 06.07.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże. Ich łupem padł między innymi rower o wartości 3200 zł. Mundurowi odzyskali też dwa inne jednoślady. Teraz sprawcy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy podejrzewani są o kradzieże.

Wczoraj około godziny 12.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru, do której doszło w Jeleniej Górze. Był on przypięty do bagażnika dachowego. Na miejscu ustalili, jakim autem odjechały osoby podejrzewane o jego kradzież. Funkcjonariusze przeglądając monitoring miejski zauważyli poszukiwane auto, a następnie kierującego zatrzymali do kontroli drogowej. Okazał się nim 44-letni jeleniogórzanin. W jego samochodzie policjanci znaleźli inny rower niż ten którego szukali, ale jak się okazało ten również został skradziony tylko, że w ubiegłym roku z terenu Term Cieplickich.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że skradzionym tego dnia rowerem odjechał kolega podejrzanego, 38-latek. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, ale już bez skradzionego jednośladu. Okazało się, że w mieszkaniu posiadał rower, który najprawdopodobniej również pochodzi z przestępstwa. Obecnie policjanci poszukują jego właściciela.

Jeleniogórzanie trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie roweru skradzionego z bagażnika samochodu.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony