Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na „podwójnym gazie”. Senior zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 07.07.2021

Policjanci z wrocławskiej drogówki przyjechali na miejsce zdarzenia, gdzie kierujący osobowym nissanem nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na jego tył. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej, ale problem pojawił się gdzieś indziej. Mundurowi mieli zastrzeżenia, co do stanu trzeźwości 73-letniego sprawcy kolizji. Badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jednym z zadań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego jest obsługa kolizji i wypadków drogowych zaistniałych na terenie całego województwa. Niejednokrotnie to policjanci na miejscu zdarzenia muszą wskazać winnego ze względu na rozbieżne wersje tego co zaszło.

W kolizji na Bielanach Wrocławskich problemu z ustaleniem przebiegu zdarzenia nie było. Okazało się, że to kierujący pojazdem japońskiego producenta nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na jego tył.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pomocy specjalisty, najpewniej blacharza, potrzebowały jedynie pojazdy, które zostały uszkodzone w zdarzeniu. Policjanci natomiast podczas rozmowy ze sprawcą wyczuli charakterystyczny zapach alkoholu. Nie pozostało im nic innego, jak sprawdzić stan trzeźwości 73- letniego kierującego. Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne, a na alkomacie pojawiła się wartość przekraczająca 2 promile.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, a zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego może on spędzić za kratkami nawet 2 lata.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę podczas podejmowania decyzji o jeździe samochodem. Pamiętajmy, że jazda na tzw. podwójnym gazie niesie za sobą ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym dla samego kierującego. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, wybierzmy alternatywne środki komunikacji, wykluczające konieczność kierowania nimi.

 

asp. szt.. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony