Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miejsca wakacyjnego wypoczynku są systematycznie kontrolowane przez dolnośląskich policjantów

Data publikacji 07.07.2021

Wakacje rozpoczęły się piękną słoneczną pogodą i trwają w najlepsze. Czas radości i niekiedy chwilowego zapomnienia nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności za siebie i innych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą w różnych punktach na terenie całego województwa. Podczas spotkań przypominają o zasadach bezpiecznych zabaw. Wszystko po to, aby wakacyjne przygody kończyły się bezpiecznie.

Dolnośląscy policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. W ramach akcji pn. „Bezpieczne Wakacje” współdziałają z innymi lokalnymi instytucjami wspierającymi działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży.

Kontrole autokarów przewożących dzieci na ich wymarzone wakacje, kontrole kąpielisk wodnych, kontrole miejsc wypoczynku najmłodszych oraz spotkania z nimi, to kluczowe zadania na czas tych dwóch miesięcy dla profilaktyków policyjnych. Funkcjonariusze podczas prowadzonych spotkań przypominają, że należy zawsze przewidywać konsekwencje i wybierać zabawy, które dają radość i nie zagrażają utracie zdrowia.

Realizowane działania profilaktyczne mają również na celu monitorowanie miejsc, w których młodzież wypoczywa. Dlatego często dzielnicowi odwiedzają obozowiska. W trakcie tych wizyt funkcjonariusze kontrolują obiekty w ramach własnych kompetencji oraz rozmawiają z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o zasadach bezpieczeństwa. W miejscach biwakowania, na bezpieczeństwo duży pływ ma pogoda, dlatego niejednokrotnie kontrole tych miejsc odbywają się nocą, kiedy tylko zbliżają się trudne warunki atmosferyczne. Policjanci w razie potrzeby pomagają takim wypoczywającym schronić się w bezpiecznym miejscu.

Mimo, że wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. Nie pozwólmy, aby przerwa od szkoły była jednocześnie przerwą od myślenia i odpowiedzialności za nas samych i naszych najbliższych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze, KPP w Lubaniu, KPP w Lubinie

  • na zdjęciu widać grupę obozowiczów podczas spotkania z policjantem
  • na zdjęciu widać policjanta podczas prelekcji
  • na zdjęciu widać autobus oraz kontrolujących dwóch policjantów
  • na zdjęciu widać dwóch policjantów oraz grupę dzieci z opiekunem stojących w parku
  • na zdjęciu widać wnętrze autokaru a w nim siedzące dzieci i przemawiającego policjanta
  • na zdjęciu widać grupę dzieci zaglądającą do wnętrza radiowozu, z boku stoi policjant
Powrót na górę strony