Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali kobietę, która podjęła desperacki krok

Data publikacji 09.07.2021

Policjanci z kobierzyckiego komisariatu ( w powiecie wrocławskim) otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która ma zamiar popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze takie informacje traktują zawsze z najwyższym priorytetem, dlatego natychmiast ruszyli do miejscowości, gdzie desperatka miała przebywać. Mundurowi po chwili byli już nas miejscu, jednak ze względu na zamkniętą furtkę i bramę zmuszeni byli do przeskoczenia przez ogrodzenie. Pomoc dla niedoszłej samobójczyni przyszła w ostatniej chwili, ponieważ policjanci weszli do pomieszczenia, gdzie się znajdowała, w momencie, gdy na szyi kobiety zaciskała się pętla. Na szczęście dzielnicowi w porę zdjęli sznur, umożliwiając desperatce złapanie oddechu, a następnie do momentu przyjazdu pogotowia monitorowali jej czynności życiowe.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobierzycach otrzymali informację dotyczącą kobiety, która ma zamiar popełnić samobójstwo. Natychmiastowe działania podjęli policjanci, którzy na co dzień pracują na stanowisku dzielnicowych.

Mundurowi skojarzyli, że podany w zgłoszeniu adres jest nieprawidłowy, a kobieta, która zdecydowała się na tak dramatyczny krok, mieszka kilka domów dalej. Dzielnicowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na miejscu. Natychmiast wybiegli z radiowozu i po przeskoczeniu ogrodzenia skierowali się do budynku. W międzyczasie usłyszeli szczekającego wewnątrz psa, jednak wiedzieli, że każda zwłoka może kosztować ludzkie życia, dlatego z zachowaniem środków ostrożności weszli do lokalu. Na szczęście w ostatniej chwili dotarli do kobiety i zdjęli z jej szyi zawiązaną pętlę, umożliwiając swobodne oddychanie. Następnie udzielili jej pomocy przedmedycznej i monitorowali funkcje życiowe do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Szybka i zdecydowana reakcja kobierzyckich policjantów pozwoliła zapobiec tragedii i uratować tym samym kolejne życie.

Pamiętajmy! Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony