Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 09.07.2021

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu strzelińskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną i synem. Mężczyzna podczas awantur domownikom miał wielokrotnie ubliżać, szarpać oraz nakazywać opuszczenie wspólnie zamieszkanego domu. Prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Strzelinie o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do tego wniosku. Teraz sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z informacją o awanturze domowej, mundurowi podjęli interwencję w jednym z mieszkań na terenie powiatu strzelińskiego. Po przybyciu na miejsce zgłaszająca interwencję kobieta oświadczyła, że jej mąż od dłuższego już czasu, będąc pod wpływem alkoholu, jest agresywny i znęca się nad nią i synem psychicznie oraz fizycznie. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna wielokrotnie ubliżał, szarpał ponadto bardzo często nakazywał opuszczenie wspólnie zamieszkałego domu. Reakcja funkcjonariuszy w tej sytuacji mogła być tylko jedna. Tej samej nocy 51 - latek został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego w Strzelinie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 

Bicie, krzyki, awantury — znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać”, „to sprawa rodzinna” - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Zróbmy wszystko, by takim tragediom zapobiec. Pamiętajmy również o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych - wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej. Przypominamy, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Strzelinie

Powrót na górę strony