Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch wandali w rękach policjantów

Data publikacji 12.07.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o uszkodzenie mienia na terenie miasta. Jeden z zatrzymanych wybił szybę w zakładzie fryzjerskim, a drugi zniszczył kamerę monitoringu oraz uszkodził elewację budynku. Wstępne straty pokrzywdzonych wynoszą około 8000 złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 43 lata, którzy podejrzewani są o uszkodzenie mienia.

Do tych zdarzeń doszło wczoraj na terenie miasta. Tuż po godzinie 09:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu kamery monitoringu oraz uszkodzeniu elewacji budynku. Z zawiadomienia wynikało, że mężczyzna podejrzewany o ten czyn przebywa w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze. Kiedy policjanci do niego zapukali, nikt nie otworzył. Okazało się, że sprawca uciekł przez okno. Został zatrzymany przed budynkiem. 33-letni jeleniogórzanin był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,4 promila.

Tego samego dnia, około godziny 18.00, policjanci zostali powiadomieni o wybiciu szyby w jednym z jeleniogórskich zakładów fryzjerskich. Pokrzywdzona poinformowała, że mężczyzna cegłą wybił szybę w jej lokalu, a następnie uciekł. Podała rysopis wandala. Funkcjonariusze kilka minut później zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 43-letni jeleniogórzanin. Był również nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,6 promila.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za uszkodzenie mienia odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony