Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech zatrzymanych sprawców i siedem zarzutów oraz odzyskany ciągnik rolniczy - to rezultat pracy średzkich policjantów

Data publikacji 13.07.2021

Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu. Wszyscy mają na swoim koncie włamania i kradzieże, których dopuszczali się w różnych konfiguracjach. Jak ustalili średzcy policjanci, sprawcy realizowali swój przestępczy proceder od maja do lipca br. W tym okresie dopuścili się łącznie 7 czynów. Cała czwórka usłyszała zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci prowadząc czynności w związku z włamaniami i kradzieżami, do których doszło w okresie od maja do lipca, ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma czterech mieszkańców tamtejszego powiatu. Mężczyźni w wieku od 23 do 32 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawach materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym łącznie siedmiu zarzutów. Policjanci ustalili, że sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu w różnych konfiguracjach. Mają na swoim koncie włamania do pomieszczeń gospodarczych oraz nowo budowanych domów, skąd zabierali m. in. stemple budowlane, rusztowania, parapety, okna, grzejniki i inne metalowe elementy wyposażenia. Swoim działaniem spowodowali straty w łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Trzech z zatrzymanych mężczyzn poniesie również odpowiedzialność karną za kradzież ciągnika rolniczego o wartości 5000 złotych. Dodatkowo 30-latek, który skradzionym pojazdem odjechał z miejsca przestępstwa, odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd w Legnicy dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który już trafił do właściciela.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony