Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany, trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 13.07.2021

Policjanci z Bolesławca po wytypowaniu sprawcy rozboju dokonali zatrzymania agresora. Mężczyzna uderzał i kopał swoją ofiarę, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło 9 lipca na terenie miasta.

Policjanci na podstawie zebranych informacji związanych z wyglądem napastnika szybko wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przestępstwa. 44-letni sprawca w ciągu godziny został zatrzymany, a część skradzionych pieniędzy odzyskana.

Z ustaleń mundurowych wynika, że pokrzywdzony i agresor najpierw spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie 44-latek zaatakował swojego kompana, uderzał i kopał ofiarę, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy.

Sposób zachowania sprawcy, obrażenia pokrzywdzonego oraz zeznania świadków nie pozostawiły wątpliwości śledczym o konieczności izolacji podejrzanego.

Na wniosek policjantów poparty przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko rodzinie. Tym razem, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony