Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała w sieci podróbkami odzieży znanych światowych marek

Data publikacji 13.07.2021

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali kobietę, która handlowała w sieci podróbkami odzieży znanych światowych marek. Funkcjonariusze znaleźli podrobioną odzież w miejscu zamieszkania 36-latki, a także w mieszkaniu u jednej z jej znajomych. Policjanci zabezpieczyli kilkaset ubrań sportowych o wartości rynkowej blisko 50 tys. zł. Wszystkie oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podejrzanej może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ścinawie ustalił, że na jednym z internetowych portali społecznościowych, sprzedawana jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Policjanci potwierdzili, że „podróbki” podejrzana kobieta przechowuje we własnym mieszkaniu.

Okazało się, że proceder polegał na utworzeniu przez 36-latkę, na portalu społecznościowym, zamkniętych grup, pod różnymi nazwami. Z osobami, które zostały do takiej grupy zaproszone, prowadziła korespondencję. Kobieta oferowała do sprzedaży odzież, informując o dostępnych rozmiarach, kolorach i cenie. Osoby, które wyrażały chęć zakupu, kontaktowały się ze sprzedającą, a odbiór odbywał się osobiście w miejscu zamieszkania podejrzanej. Sprawczyni uczyniła sobie z tego procederu stałe źródło dochodów.

Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jego wartość to blisko 50 tys. złotych. Właścicielka, u której znaleziono podróbki, 36-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego, będzie odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Może jej za to grozić do 5 lat więzienia.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubinie
Powrót na górę strony