Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki wyrzucił pod radiowóz i prowadził pojazd bez uprawnień z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym

Data publikacji 18.07.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem bez wymaganych uprawnień, ponadto pojazd posiadał zatrzymany dowód rejestracyjny. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności mężczyzna wyrzucił pod radiowóz dwa woreczki z narkotykami. Usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 3. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Policjanci z Leśnej podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był dopuszczony do ruchu, gdyż posiadał zatrzymany dowód rejestracyjny. Mając na uwadze nerwowe zachowanie mężczyzny, mundurowi postanowili przebadać go na zawartość narkotyków w organizmie. Wtedy 52-latek wyrzucił dwa woreczki foliowe z białą substancją pod radiowóz. Przeprowadzony test potwierdził, że zabezpieczona substancja to narkotyk w ilości około 100 porcji handlowych.

Policjanci przeprowadzili również badanie na zawartość narkotyków w organizmie kierującego, które wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod ich wpływem. W tym przypadku od podejrzanego pobrano krew do dalszego badania.

Już następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony