Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca gróźb i podpalenia trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 22.07.2021

Za groźby kierowane pod adresem swojej siostry oraz zniszczenie poprzez podpalenie niezamieszkałego budynku należącego do pokrzywdzonej odpowie mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychylił się do wniosku prokuratora i policji stosując wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Kilka dni temu oficer dyżurny lwóweckiej policji otrzymał informację o tym, że na terenie gminy Mirsk płonie budynek. Gaszeniem pożaru zajęli się strażacy, natomiast policjanci natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności tego zdarzenia.

Zebrane w tej sprawie informacje wskazały, że sprawcą podpalenia może być brat właścicielki nieruchomości. Tego samego dnia wytypowany mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby przedstawić mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynku, który został doszczętnie spalony. Kolejny zarzut, którego okoliczności zostały ustalone w trakcie prowadzonego postępowania, dotyczył gróźb. 38- latek już wcześniej groził swojej siostrze pozbawieniem jej życia i zniszczeniem należącego do niej mienia.

Następnego dnia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych stosując wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za kolejne przestępstwo, którego się dopuścił mężczyzna, przewidywana jest kara nawet do 8 lat więzienia.

. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło:KPP w Lwówku Śląskim

 

Powrót na górę strony