Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca ciężarówki wyjechał na drogę ekspresową. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu

Data publikacji 22.07.2021

Kierowca ciężarówki jechał całą szerokością drogi ekspresowej. Zauważył go mężczyzna jadący za nim i poinformował o tej sytuacji dyżurnego, który natychmiast wysłał na miejsce patrol prewencji. Dzięki temu zgłoszeniu policjanci przerwali dalszą jazdę, jak się okazało, obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna odmówił początkowo badania alkomatem, dlatego do weryfikacji jego trzeźwości została poddana analizie jego krew. Jedna kilka godzin później funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, który wykazał 1,8 promila alkoholu w organizmie kierującego. Dzięki czujności i prawidłowej reakcji zgłaszającego, prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

Dyżurny lubińskiej komendy, chwilę przed północą, otrzymał telefoniczną informację, że kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i porusza się całą szerokością jezdni. Z informacji wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca porusza się z Polkowic w kierunku Lubina. Zgłaszający nie widział marki i numerów rejestracyjnych. Podał dyżurnemu jedynie nazwę firmy widoczną na naczepie.

Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał patrol wydziału prewencji. Policjanci namierzyli auto i przerwali niebezpieczną jazdę skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie. Po wylegitymowaniu okazał się nim 36–letni obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusze od zatrzymanego wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi i miał bełkotliwą mowę. Początkowo odmówił badana alkomatem, dlatego też został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano krew do analizy laboratoryjnej. Następnie trafił do policyjnej celi.

Kilka godzin później policjanci przebadali 36–latka alkomatem. Wynik nawet po takim czasie był zatrważający. Mężczyzna „wydmuchał” 1,8 promila alkoholu. Teraz o losie obcokrajowca zdecyduje sąd.

Każdy uczestnik ruchu drogowego może sobie wyobrazić do jakiej tragedii mogło dojść przez brak wyobraźni, a przede wszystkim brak odpowiedzialności tego kierowcy, który mając tak duże stężenie alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem. Dlatego też policjanci apelują o rozsądek na drodze, dziękując przy okazji każdej osobie, która mając podejrzenie, że na drodze pojawił się pijany kierowca, stwarzający zagrożenie dla innych użytkowników drogi, informuje o tym policjantów. Ci niezwłocznie reagują i eliminują takie osoby z ruchu.

mł.asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony