Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca 17 razy użył cudzej karty płatniczej, kiedy wykorzystał dzienny limit wyrzucił bezużyteczny już „kawałek plastiku”

Data publikacji 31.07.2021

Policjanci powiatu bolesławieckiego ustalili sprawcę wielokrotnego użycia utraconej karty bankomatowej. Mężczyzna 15 razy skutecznie użył karty płacąc za swoje zakupy. Kiedy przy dwóch kolejnych próbach transakcje zostały odrzucone, wyrzucił kartę do śmieci. Zatrzymanemu za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie otrzymali zgłoszenie dotyczące utracenia kraty płatniczej. W wyniku zebranych materiałów policjanci ustalili miejsca gdzie karta została użyta. Pomocny okazał się również monitoring sklepowy, który nagrał osobę w chwili popełniania przestępstwa. Sprawcą okazał się znany policjantom z wcześniejszych interwencji 22-latek. Zatrzymany złożył już wyjaśnienia w tej sprawie.

Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego powiedział, że kartę znalazł w parku i początkowo planował ją oddać, dlatego przez pierwsze trzy dni nie korzystał z niej. Jednak z uwagi na własne potrzeby użył cudzej karty 15 razy robiąc sobie zakupy w postaci artykułów spożywczych i wyrobów tytoniowych. Kiedy dwie kolejne próby okazały się bezskuteczne wyrzucił do śmieci bezużyteczny „kawałek plastiku”.

Płacąc zbliżeniowo mężczyzna włamał się na konto bankowe i dokonał kradzieży ponad 400 złotych. Gdyby nie ograniczenia na karcie straty byłyby większe. 22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony