Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez chojnowskich policjantów. Włamywał się do pomieszczeń i ukradł 8 rowerów

Data publikacji 03.08.2021

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o serię włamań do piwnic i garażu. Łupem złodzieja padło 8 rowerów. Starty jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 14 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie do chojnowskich policjantów zaczęły napływać zgłoszenia w sprawie kradzieży rowerów z piwnic. Sprawca tych czynów niszczył zabezpieczenia pomieszczeń gospodarczych, dostawał się do wnętrza i zabierał cudze mienie. Sprawą od początku zajęli się kryminalni.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali miejsca, w których doszło do kradzieży, zabezpieczyli monitoring oraz przeprowadzili czynności operacyjne. Wnikliwa analiza zgromadzonych materiałów wkrótce przyniosła pożądane efekty. Policjanci wytypowali i zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania i zabór jednośladów.

W toku zebranego materiału dowodowego, śledczy udowodnili wielbicielowi cudzego mienia kradzież 8 rowerów. Wartość strat jakie spowodował swoim przestępczym działaniem mieszkaniec Chojnowa szacuje się na kwotę ponad 13 800 złotych. Obecnie policjanci pracują nad tym, aby odzyskać utracone mienie.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony