Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oławscy policjanci ujawnili sześć automatów do gier hazardowych w jednym z lokali na terenie miasta

Data publikacji 04.08.2021

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oławskiej komendy ujawnili sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych w jednym z lokali na terenie Oławy. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celno-skarbowej. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary.

W miniony weekend około godziny 4.00 nad ranem policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn wykonujących prace remontowe przy wejściu do jednego z lokali usługowych w Oławie. Policjanci podejrzewając, że mogło dojść do naruszenia prawa podjęli wobec mężczyzn interwencję, wylegitymowali ich i sprawdzili co robią o tak wczesnej porze. Okazało się, że właściciel lokalu zlecił im montaż kamer, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

W toku podjętej interwencji policjanci sprawdzając, czy nie doszło do włamania, weszli do środka i ujawnili tam sześć automatów do gier hazardowych. Niezwłocznie powiadomili dyżurnego, a ten odpowiednie służby. Automaty zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzili postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony