Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odzyskali skradziony pojazd

Data publikacji 05.08.2021

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu oraz jazdę pod wpływem narkotyków. Sprawca został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej, w trakcie której okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym jechał pochodzi z kradzieży. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów.

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Lubaniu kilka dni temu zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy, którego kierującym był znany policjantom mężczyzna. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu na jaw wyszło, że siedzący za kierownicą busa 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli pojazdu mundurowi zauważyli, że tablice rejestracyjne nie posiadają hologramu. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym wyszło na jaw, że są przypisane do innego samochodu. Natomiast auto, którym kierował, jest kradzione. W przestrzeni ładunkowej znajdowały się przedmioty, między innymi przewody elektryczne, stalowe grzejniki, piecyk gazowy, które wraz z pojazdem zostały odholowane na parking policyjny, a 28- latek trafił do policyjnej celi.

Lubańscy stróże prawa od razu zaczęli wyjaśniać pochodzenie zabezpieczonego mienia. Ustalili, że 28-letni mieszkaniec powiatu dokonał kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego na terenie gminy, skąd skradł między innymi kosiarki do trawy, pawilon ogrodowy, zestaw monitoringu. Przedmioty te zostały zabezpieczone. Odpowie też za kradzież szyn kolejowych oraz za paserstwo. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła około 27 tysięcy złotych. Mundurowi przedstawili mu także zarzut prowadzenia pojazdu znajdując się pod wpływem substancji psychotropowych.

Za czyny, których się dopuścił, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Przypomnijmy, że za paserstwo i kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat. Decyzję podejmie sąd.

asp. szt.. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony