Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki. Jeden duże ilości nosił przy sobie w saszetce, drugi uprawiał konopie i suszył rośliny w szafie

Data publikacji 05.08.2021

Policjanci z Dzierżoniowa i Lubania zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Jeden z nich 850 porcji amfetaminy nosił przy sobie w saszetce, a drugi uprawiał konopie w ogródku i rośliny suszył w szafie. Obaj odpowiedzą karnie za przestępstwa.

Z bardzo dużą skutecznością działają policjanci w przejmowaniu narkotyków. Surowe kary nie odstraszają amatorów środków odurzających. Kilka dni temu kryminalni z Dzierżoniowa zatrzymali audi, prowadzone przez 30-latka, gdzie pasażerem był 25-letni mężczyzna, który w trakcie czynności wykazywał się dużą nerwowością. Funkcjonariusze wkrótce poznali przyczynę, gdyż w saszetce młodszego z mężczyzn ujawnili ponad 860 porcji narkotyków. Była to amfetamina w ilości blisko 850 porcji i marihuana ponad 10 porcji.

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy natomiast już od pewnego czasu prowadzili rozpoznanie i gromadzili dowody świadczące o przestępczym procederze, którym trudnił się mieszkaniec tamtejszego powiatu. Podczas sprawdzania przez policjantów posesji , którą użytkuje 47- latek, w tunelu foliowym ujawnili około 2 metrowe krzaki konopi indyjskich. W jednym z pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli dodatkowych 5 krzewów, będących w trakcie suszenia. Najbardziej ciekawe w tym wszystkim jest miejsce suszarni jaką sprawca zrobił ze zwykłej szafy na ubrania. Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych roślin podejrzany mógł uzyskać nawet 1200 porcji narkotyku.

Przestępcom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O tym zdecyduje już sąd.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Dzierżoniowie
KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony