Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie chciał oddać skradzionego towaru, grozi mu teraz 10 lat więzienia

Data publikacji 05.08.2021

Policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który w jednym ze sklepów ukradł napoje alkoholowe, a następnie nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu użył przemocy w stosunku do pracownika ochrony. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydział Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z jeleniogórskich sklepów. Mężczyzna zabrał z półek sklepowych napoje alkoholowe i wychodząc nie zapłacił za nie. Zauważył to pracownik ochrony, który wybiegł za mężczyzną ze sklepu i ujął sprawcę. 27-letni obywatel Gruzji jednak nie zamierzał oddać łupu, używał siły aby utrzymać przy sobie skradziony towar. Uderzył w głowę pracownika ochrony powodując u niego rozcięcie głowy, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili miejsce pobytu mężczyzny, jak się okazało 27-latek ukrył się w szafce w swoim miejscu zamieszkania. Podejrzany był zaskoczony wizytą policjantów i zatrzymaniem. Odpowie teraz za kradzież rozbójniczą, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony