Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za niszczenie cudzego mienia

Data publikacji 06.08.2021

Niszczenie mienia to jedno z bardziej uciążliwych społecznie przestępstw. Uszkodzona zostaje często rzecz, na której zakup trzeba długo pracować. Niszczeniu ulegają zarówno przedmioty prywatne jak i te użyteczności publicznej. W ostatnim czasie przypadki zniszczenia miały miejsce w Bolesławcu i Zgorzelcu. Sprawcy tych uszkodzeń zostali już zatrzymani, o ich konsekwencjach karnych będzie decydował sąd, a grozi im do 5 lat więzienia.

W powiecie zgorzeleckim policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu betonowego ogrodzenia jednej z posesji w gminie Pieńsk. W wyniku podjętych czynności procesowych i operacyjnych funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. 23-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wracając w nocy do domu kopał w betonowe płyty ogrodzenia, dokonując ich zniszczenia. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Zatrzymany na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszał już zarzut.

Na terenie powiatu bolesławieckiego również doszło do zniszczenia mienia. W tym przypadku jednak chodziło o dwa samochody osobowe, a poniesione straty sięgają kwoty 2 tysięcy złotych. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Nowogrodziec. Tam młody mężczyzna pod osłoną nocy wszedł na prywatną posesję i przy użyciu kamienia rozbił szybę w jednym aucie oraz porysował karoserię w drugim. Okazało się, że sprawca znał właściciela i zaplanował wcześniej uszkodzenie jego mienie.

Śledczy z Nowogrodźca przedstawili zarzut 23-latkowi z Bolesławca. Dodatkowo, w toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu.

Obaj zatrzymani w sprawach uszkodzenia mienia będą odpowiadali przed sądem. Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd najczęściej nakłada również obowiązek naprawienia szkody.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu, KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony