Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 09.08.2021

Oławscy policjanci kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 porcji handlowych różnego rodzaju substancji odurzających. 33-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków zabronionych i odpłatnego udzielania ich innym osobom. Podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie, zajmujący się na co dzień między innymi zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację dotyczącą mężczyzny, który miał posiadać i rozprowadzać znaczne ilości narkotyków. W toku podjętych czynności operacyjnych policjanci przeszukali mieszkanie 33-latka, ujawniając w nim różnego rodzaju środki odurzające i sprzęt mogący służyć do ich dalszej dystrybucji. Mundurowi zabezpieczyli w lokalu amfetaminę, marihuanę i tabletki extasy w łącznej ilości ponad 1200 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom wystąpić do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i podejrzany trafił do aresztu.

Za przestępstwo, o popełnienie którego jest podejrzany, 33-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony