Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany włamywacz-recydywista. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów

Data publikacji 09.08.2021

Zarzut włamania do pomieszczenia gospodarczego na terenie powiatu lubańskiego usłyszał 25-latek zatrzymany przez policjantów z Lubania. Sprawca ukradł między innymi elektronarzędzia oraz rower o łącznej wartości ponad 500 złotych. Funkcjonariusze kryminalni zatrzymali podejrzanego i odzyskali cześć skradzionych przedmiotów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Lubańscy policjanci kryminalni zatrzymali 25–letniego mieszkańca gminy Olszyna. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do pomieszczenia gospodarczego, do którego doszło w lipcu br. Sprawca ukradł wówczas elektronarzędzia oraz rower górski o łącznej wartości ponad 500 złotych.

W wyniku przeprowadzonych czynności, oprócz zatrzymania podejrzanego, policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny skrzynkę z gwintami, szlifierkę kątową oraz rower górski. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu wyższy wymiar kary. 

Zatrzymany mężczyzna odpowie również za inne wykroczenia, w tym kradzież paliwa oraz roweru, których miał dopuścić się na terenie Gryfowa Śląskiego.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lubaniu

  • odzyskane przedmioty zabezpieczone przez policjantów
  • odzyskany rower zabezpieczony przez policjantów
Powrót na górę strony