Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Wałbrzycha zareagowali natychmiast i w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę

Data publikacji 10.08.2021

Wracali z działań realizowanych na terenie sąsiedniego powiatu, kiedy w Świebodzicach zauważyli młodego mężczyznę z założona pętlą na szyi, który próbuje przywiązać sznur do barierek odgradzających koryto rzeki. Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zareagowali natychmiast, uniemożliwili desperatowi skok, a następnie wezwali miejscowe służby ratownicze. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i młody mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 19:00. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wykonywali czynności służbowe na terenie powiatu świdnickiego. W pewnym momencie - jadąc ulicą Ofiar Oświęcimskich w Świebodzicach - zauważyli mężczyznę, który miał już założoną pętlę na szyi. Drugą część sznura próbował natomiast przywiązać do barierek odgradzających drogę od rzeki Pełcznica.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód, podbiegli do desperata i w ostatnim momencie zdołali go chwycić. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Szybko jednak udało się policjantom odciągnąć go od miejsca zagrożenia na drugą stronę ulicy.

Mężczyźnie zapewniono odpowiednią pomoc przedmedyczną. Funkcjonariusze udzielili wsparcia także matce, która poszukiwała swojego syna i również pojawiła się na miejscu zdarzenia. Wzruszona kobieta nie kryła podziwu i wyraziła ogromną wdzięczność wobec policjantów. W efekcie tych działań wałbrzyscy funkcjonariusze kryminalni uratowali życie młodego mieszkańca Świebodzic. Gdyby nie ich szybkie działanie, mogłoby dojść do tragedii.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony