Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za nękanie i groźby wobec byłej partnerki

Data publikacji 10.08.2021

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez legnickich policjantów. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w miejscu pracy pokrzywdzonej dokonał uszkodzenia drzwi antywłamaniowych oraz oblał je substancją o bardzo nieprzyjemnym i długo utrzymującym się zapachu.

Legniccy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o zniszczenie mienia i kierowanie gróźb wobec byłej partnerki. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od kilku tygodni uporczywie nękał swoją była partnerkę poprzez wielokrotne wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości tekstowych oraz nachodzenie o różnych porach dnia i nocy w miejscu jej zamieszkania i pracy. Ponadto mężczyzna kierował wobec kobiety groźby uszkodzenia ciała i pozbawienia wolności, jak i również członkom jej rodziny. Kilka dni temu w miejscu pracy pokrzywdzonej dokonał uszkodzenia antywłamaniowych drzwi oraz oblał je substancją o zapachu hukinolu. Wyjątkowo nieprzyjemny zapach jest trudny do neutralizacji.

Mieszkańcowi Legnicy przedstawiono zarzuty w warunkach powrotu do przestępstwa. Prokurator na wniosek policjantów wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyzna w odosobnieniu będzie oczekiwał na swój proces. Grozi mu kara nawet do 7,5 lat więzienia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony