Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali ukraść katalizator – zatrzymali ich wrocławscy policjanci

Data publikacji 11.08.2021

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej zaraz po otrzymaniu informacji pojawili się w miejscu, gdzie sprawcy mieli wycinać katalizator z zaparkowanego pojazdu. Policjanci pod osobowym volkswagenem zauważyli leżącego mężczyznę, który na ich widok podjął próbę ucieczki - najpierw pieszo, a potem osobowym bmw. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali uciekający pojazd, a także dwóch mężczyzn znajdujących się w środku. Przestępczy duet trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policyjni wywiadowcy otrzymali sygnał, że na jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska najprawdopodobniej dochodzi do kradzieży katalizatora z zaparkowanego tam pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, aby zatrzymać osoby usiłujące dokonać tego czynu zabronionego.

Policjanci dojeżdżając na miejsce, zauważyli mężczyznę leżącego pod osobowym volkswagenem, który na widok radiowozu momentalnie wstał i podjął próbę ucieczki - najpierw pieszo, a potem autem marki BMW. Funkcjonariusze podjęli pościg, który po chwili zakończył się w jednej z wąskich osiedlowych uliczek. Jednak uciekinierzy siedzący w samochodzie nie chcieli opuścić pojazdu, dlatego policjanci byli zmuszeni do wybicia w nim szyby, aby zatrzymać mężczyzn.

Okazało się, że w środku znajdowały się dwie osoby w wieku 32 lat, jedną z nich był właśnie mężczyzna demontujący element układu wydechowego z osobowego volkswagena. Jego kompan siedzący za kierownicą wyznał policjantom, że zażywał godzinę wcześniej narkotyki w postaci amfetaminy. Przestępczy duet został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje czyny. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami tego typu kradzież zagrożona jest karą nawet pięciu lat pozbawienia wolności, a kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających karą dwóch lat więzienia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony