Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł ze znaczną ilością narkotyków przez… kłótnię ze swoim ojcem

Data publikacji 12.08.2021

Kłodzcy policjanci podczas jednej z interwencji zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze ujawnili przy nim łącznie ponad 4100 porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Co ciekawe zatrzymany wpadł z narkotykami w ręce mundurowych niejako na własne życzenie, ponieważ policjanci pojawili się w jego mieszkaniu w związku z awanturą domową między nim a jego ojcem.

Wczoraj oficer dyżurny z kłodzkiej komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, do której miało dojść w jednym z mieszkań na terenie Kłodzka. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali 42-latka, który awanturował się ze swoim ojcem. Jednak podczas interwencji funkcjonariusze zauważyli coś jeszcze. Młodszy z mężczyzn cały czas kurczowo trzymał swój plecak. Policjanci postanowili sprawdzić, co takiego cennego się w nim znajduje, że mieszkaniec Kłodzka nawet na chwilę go nie odłożył. Policyjna intuicja po raz kolejny nie zawiodła mundurowych, ponieważ okazało się, że w plecaku znajdują się znaczne ilości suszu roślinnego i białego proszku.42-latek natychmiast został zatrzymany.

Po wstępnym badaniu ujawnionych substancji ustalono, że mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę w ilości pozwalającej uzyskać blisko 3400 porcji rynkowych tego narkotyku oraz 740 porcji marihuany.

42-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i za swój czyn odpowie teraz karnie. Funkcjonariusze sprawdzają ponadto źródło pochodzenia zabezpieczonych substancji zabronionych. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony