Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują o ostrożność! To kolejny wypadek, w którym śmierć poniósł motocyklista

Data publikacji 14.08.2021

W Jeleniej Górze doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista. Okoliczności wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie, jednak już teraz policjanci apelują o rozsądek na drodze i ostrożność. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego kierowcy - „noga z gazu”.

12 sierpnia br.około godziny 11.20 w Jeleniej Górze na ul. Lubańskiej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 25-letni motocyklista. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący pojazdem marki Peugeot najprawdopodobniej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ul. Lubańską 25-letniemu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Motocyklista pomimo reanimacji zmarł na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Kierowca pojazdu osobowego był trzeźwy.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonano z udziałem prokuratora z Jeleniej Góry oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawiają się fani jednośladów. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony