Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mieszkańców Wrocławia zatrzymanych w zawiązku z posiadaniem substancji prawnie zabronionych

Data publikacji 14.08.2021

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończyły się czynności, które podjęli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Po otrzymaniu informacji, że dwaj mieszkańcy Śródmieścia mogą być w posiadaniu substancji prawnie zabronionych pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu, które wspólnie użytkują mężczyźni funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 porcji handlowych narkotyków oraz leków psychotropowych. Wrocławianie zostali zatrzymani, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową wrocławskiej komendy miejskiej mają kolejny sukces na swoim koncie. W toku prowadzonych czynności dotarli do informacji mówiącej o tym, że dwaj mężczyźni mogą posiadać narkotyki i inne środki odurzające.

Funkcjonariusze udali się w okolice miejsca zamieszkania mężczyzn, które znajduje się na terenie Śródmieścia. Jeden z nich w tym czasie wychodził z bramy i szedł do zaparkowanego w podwórzu osobowego renault. Drugi natomiast został namierzony w pobliskim parku. Po podjęciu czynności wobec 40-latka oraz jego o 9 lat młodszego kolegi, policjanci udali się z nimi do mieszkania, które wspólnie użytkowali.

W trakcie sprawdzenia pomieszczeń kryminalni ujawnili ponad 600 porcji handlowych narkotyków w różnej postaci – substancji w proszku oraz tabletek. Były to m. in. heroina, amfetamina, metamfetamina czy ecstasy. Ponadto mężczyźni posiadali w mieszkaniu leki psychotropowe w łącznej ilości niemal 200 tabletek, a także wagę elektroniczną, telefony komórkowe, noże, kastet, kilka kart bankomatowych oraz notesy z zapiskami, które mogą świadczyć o rozliczeniach narkotykowych.

40-latek wraz z 31-latkiem oświadczyli, że wszystkie zabezpieczone przedmioty należą do nich. Mężczyźni zostali przez policjantów zatrzymani. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.

Przypominamy, że posiadanie substancji prawnie zabronionych jest przestępstwem, za które można usłyszeć sądowy wyrok nawet 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku osób, które zajmują się nielegalną sprzedażą tego typu substancji, kara ta jest zdecydowanie wyższa, bo aż do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony