Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana kolejna plantacja marihuany

Data publikacji 13.08.2021

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który zajmował się uprawą marihuany w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 42 sadzonki konopi indyjskich w końcowej fazie wzrostu oraz niemal 1500 porcji handlowych gotowego suszu roślinnego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej po raz kolejny udaremnili wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. W wyniku intensywnych działań operacyjnych zatrzymali 48-latka, który zajmował się uprawą marihuany w swoim mieszkaniu.

W jednym z pokoi ujawniono namiot i profesjonalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich ze specjalistycznymi lampami, wentylatorami i nawozami. Policjanci dokładnie sprawdzili zajmowane pomieszczenia, a następnie zabezpieczyli 42 sadzonki w końcowej fazie wzrostu oraz niemal 1500 porcji handlowych przygotowanego do sprzedaży suszu roślinnego.

Dodatkowo ujawniono dokumenty tożsamości należące do innej osoby, które legniczanin skrzętnie ukrywał. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania oraz uprawy znacznej ilości środków odurzających, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Posługiwanie się cudzym dokumentem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy
  • krzewy konopi indyjskich
  • sprzęt do obsługi plantacji
  • plantacja konopi indyjskich w pokoju
  • środki chemiczne
Powrót na górę strony