Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie jeleniogórskich policjantów w przestępczość samochodową

Data publikacji 13.08.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Ford, w którym znajdował się między innymi sprzęt wspinaczkowy oraz repliki broni. Do przestępstwa doszło 10 sierpnia br. w Szklarskiej Porębie. Auto i repliki broni zostały odzyskane. Teraz zatrzymani za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Szklarskiej Porębie wraz z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 33 i 34 lat, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili mundurowi, mężczyźni 10 sierpnia br. ukradli pojazd marki Ford, który zaparkowany był pod jednym z pensjonatów w Szklarskiej Porębie. W samochodzie tym znajdowały się między innymi repliki broni oraz sprzęt wspinaczkowy. Okazało się, że zatrzymani otworzyli auto oryginalnymi kluczykami, które właściciel zgubił w jego pobliżu.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że samochód zniknął, powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu, wytypowali sprawców i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego. W trakcie czynności odzyskali skradzione auto schowane w gminie Stara Kamienica, a repliki broni odnaleźli w mieszkaniu jednego z zatrzymanych.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Powrót na górę strony