Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany włamywacz wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 15.08.2021

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze prowadzili dochodzenie w sprawie włamania do jednego z jaworskich sklepów budowlanych. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Legnicy. Jeden z nich szybko został zatrzymany i usłyszał zarzuty, natomiast drugi ukrywał się przed organami ścigania. Niedawno wpadł podczas kontroli drogowej. Usłyszał już zarzuty zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy, w trakcie prowadzonych czynności, wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego ze sklepów budowlanych usytuowanych na terenie miasta. Sprawcy, przy użyciu łomu, wyważyli drzwi hali magazynowej dostając się w ten sposób do wnętrza sklepu, skąd zabrali komputer, trzy monitory oraz materiały budowlane. Włamywacze nie poprzestali tylko na tym. Postanowili ukraść także z kasy pieniądze. Aby tego dokonać, złodzieje uszkodzili kasetkę, jednak nie było w niej żadnej gotówki. Wartość ogólnych strat oszacowana została na kwotę blisko trzech tysięcy złotych.

W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności, policjanci ustalili i namierzyli sprawców. Jak się okazało, byli to dwaj mieszkańcy Legnicy. Jeden z nich od razu został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Drugi natomiast od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Przedwczoraj mężczyzna został zatrzymany. Wpadł bowiem w ręce funkcjonariuszy straży granicznej, którzy w ramach prowadzonych działań na legnickim odcinku autostrady A-4 wytypowali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Kierowcą samochodu okazał się właśnie- poszukiwany przez jaworską policję - włamywacz.

24-latek usłyszał już zarzuty. Teraz sprawa trafi do sądu. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony