Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad 93-letnią matką

Data publikacji 13.08.2021

Jaworscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca miasta. Mężczyzna był w przeszłości karany za znęcanie się nad swoją schorowaną matką i posiadał aktualny sądowy nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do 93-letniej kobiety. Obecnie sąd zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został powiadomiony przez 93-letnią jaworzankę, że boi się ona wrócić do swojego mieszkania, ponieważ przebywa w nim jej nietrzeźwy 58-letni syn. Z racji tego, iż w przeszłości sprawca znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką - nieporadną ze względu na wiek i stan fizyczny, Sąd Rejonowy w Jaworze zakazał mężczyźnie zbliżać się do kobiety, kontaktować się z nią oraz nakazał mu natychmiastowe opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zastali roztrzęsioną zgłaszającą. W trakcie rozmowy kobieta poinformowała policjantów, że jej syn wykorzystał fakt, iż zapomniała ona zamknąć drzwi, po czym wszedł do mieszkania, a następnie urządził sobie libację alkoholową i wszczął awanturę. 58-latek został natychmiast zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut niestosowania się do wyroku sądowego.

Jaworski sąd zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy, a mianowicie tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ofiary przemocy domowej pozostawione są często same sobie i wiele miesięcy znoszą przemoc ze strony bliskich. Nie bójmy się reagować i zgłaszajmy takie sytuacje. Potrzebujesz pomocy? - zadzwoń na nr alarmowy 112 lub zgłoś swój problem kontaktując się z Niebieską Linią - tel.: 22 668 70 00.

asp. szt.  Monika Kaleta
Źródło: KPP w Jaworze

 

Powrót na górę strony