Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne automaty do gier zarekwirowane

Data publikacji 14.08.2021

Policjanci z Pieńska wspólnie z funkcjonariuszami z Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Zgorzelcu zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu w którym prowadzony jest hazard, grozi grzywna w kwocie 100 000 zł od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Pieńsku na podstawie posiadanych informacji wspólnie z funkcjonariuszami z Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Zgorzelcu w jednym z lokali na terenie gminy Węgliniec zabezpieczyli 3 automaty do gier. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 000 złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony