Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w krótkim czasie 6 osób z narkotykami

Data publikacji 13.08.2021

Podczas dwóch dni działań wałbrzyscy policjanci zatrzymali sześć osób w związku z posiadaniem środków odurzających. W trakcie jednej z interwencji okazało się, że 21-letni mężczyzna posiada spore ilości marihuany, z której można by wykonać blisko 240 porcji handlowych tego narkotyku. Mundurowi kolejny raz informują, że akcje mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej będą kontynuowane.

11 sierpnia br. policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy miejskiej pełnili służbę w centrum Wałbrzycha. Około południa zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w ich ocenie mogli posiadać środki zabronione prawem. Funkcjonariusze od razu postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że obaj mieli przy sobie narkotyki. 35-letni wałbrzyszanin MDMA, a 43-latek amfetaminę.

Tego samego dnia około godziny 22:40 wałbrzyscy policjanci prewencji udali się na interwencję na jedną z ulic, gdzie mężczyzna miał zachowywać się agresywnie w stosunku do innego mieszkańca miasta. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi zauważyli, że 39-latek jest mocno pobudzony. Podejrzewając, iż może znajdować się on pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze sprawdzili również, czy nie posiada ich przy sobie. Okazało się, że zawiniątko z marihuaną wałbrzyszanin miał schowane w podręcznej saszetce.

Następnego dnia nad ranem policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego wraz dzielnicowymi drugiego komisariatu odwiedzili jedno z wałbrzyskich mieszkań. Tam zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta, który ukrywał w piwnicy znaczne ilości marihuany. Można by z niej wykonać blisko 240 porcji handlowych tego narkotyku. Ponadto młody mężczyzna był poszukiwany przez Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach celem ustalenia miejsca pobytu do celów procesowych. Decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym.

To jednak nie był koniec działań. W czwartek po godzinie 16:00 w ręce funkcjonariuszy zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy wpadł 37-latek. Mężczyzna w kieszeni spodni oraz w podręcznej saszetce również miał schowane te same środki odurzające co poprzednicy.

Tego samego dnia późnym wieczorem, po godzinie 22:00, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu interweniowali jeszcze na ul. 1 Maja. Podczas czynności zatrzymali 31-latka. Podejrzany posiadał przy sobie niewielkie ilości marihuany.

Wszyscy zatrzymani z narkotykami mężczyźni mogą teraz trafić za kraty więzienia na 3 lata. O ich losie zdecyduje sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Powrót na górę strony