Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Niemczy z wizytą w świetlicy środowiskowej

Data publikacji 13.08.2021

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Niemczy spotkał się w okresie wakacyjnym z dziećmi przychodzącymi do świetlicy środowiskowej w Przerzeczynie Zdroju. Wizyta ta odbyła się w ramach realizacji programów „Bezpieczne Wakacje” i „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021” dzielnicowy st. asp. Piotr Gros spotkał się z młodymi ludźmi przychodzącymi do świetlicy środowiskowej
w Przerzeczynie Zdroju. Funkcjonariusz przypominał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych, górskich oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwracał na zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w okresie wakacyjnym. Podczas rozmów przypominał także telefony alarmowe oraz schemat prawidłowej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy.

Nie brakowało także cennych informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przybliżona była problematyka związana z zażywaniem substancji odurzających. Profilaktyczna pogadanka ma na celu propagowanie odpowiednich zachowań, podczas trwającego okresu wakacyjnego. Dzieci chętnie brały udział w rozmowie. Miały dużo pytań do dzielnicowego. To najbardziej cieszy, bo potwierdza, że takie spotkania są potrzebne i młodzi ludzie przede wszystkim słuchają.

Życzymy, aby te wakacje do końca były bezpieczne i wiązały się tylko z jak najlepszymi wspomnieniami.

asp. szt.  Monika Kaleta
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony