Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący próbował wręczyć policjantom łapówkę, grozi mu teraz do 8 lat wiezienia

Data publikacji 16.08.2021

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Oławy zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca gminy, kierującego samochodem po jednej z ulic miasta. Mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową - po 10 tysięcy złotych dla każdego - w zamian za odstąpienie od zatrzymania go, jako osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa. W konsekwencji noc spędził w policyjnej celi i odpowie przed sądem, a grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oławskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję przy, która dotyczyła pojazdu jadącego "od krawędzi do krawędzi" jezdni. Funkcjonariusze podjeżdżając do wskazanego miejsca zauważyli samochód marki Ford Escort, który nagle zjechał na chodnik i zatrzymał się na wysokości przejścia dla pieszych.

Mundurowi podjęli wobec kierującego czynności służbowe. Silna woń alkoholu docierająca od mężczyzny oraz niemożność utrzymania się na nogach, jednoznacznie wskazywały, że kierowca jest nietrzeźwy. Potwierdziły to badania alkomatem przeprowadzone przez policjantów. 56-latek w organizmie posiadał prawie 3 promile alkoholu.

W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki w Oławie. Spędził tam noc, do momemtu wytrzeźwienia. Przedtem jednak, próbował nakłonić policjantów do przyjęcia korzyści majątkowej, po 10 tysięcy złotych dla każdego, w zamian za odstąpienie funkcjonariuszy od zatrzymania go za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Po wytrzeźwieniu podejrzanemu przedstawiono zarzuty. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. 56-latek, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwosci, jak też za usiłowanie wręczenia łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony