Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał koledze samochód, by pojechać do dziewczyny. Miał orzeczony zakaz i cofnięte uprawnienia

Data publikacji 17.08.2021

Młody mieszkaniec powiatu złotoryjskiego odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w stanie uszkodzonym, a także kierowanie wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi i pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna tłumaczył się tym, że chciał jechać… do swojej dziewczyny. Teraz odpowie za swoje czyny karnie.

Późnym wieczorem Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Na miejsce natychmiast skierował policjantów, którzy ustalili, że najprawdopodobniej znajomy zabrał pokrzywdzonemu kluczyki od jego auta, po czym odjechał w stronę sąsiedniego powiatu. Kierowca podczas swojej podróży zahaczył o słup energetyczny i uszkodził w pojeździe lusterko. Jak się okazało, później przebił także oponę. W wyniku podjętych działań odnaleziono porzucone auto, a sprawą zajęli się policjanci ze złotoryjskiej dochodzeniówki.

Sprawcą tego czynu okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podejrzany został już przesłuchany. Przyznał się do zarzuconych mu czynów i wyjaśnił, że chciał jechać... do swojej dziewczyny. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

asp.szt.  Monika Kaleta
Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony