Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która groziła przygodnemu mężczyźnie pozbawieniem życia i uszkodziła jego samochód

Data publikacji 18.08.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o uszkodzenie mienia i groźby karalne. Mieszkanka Jeleniej Góry groziła pozbawieniem życia kierowcy, a następnie uszkodziła mu samochód. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 1000 zł. Kobieta była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o uszkodzenie mienia i groźby karalne.

W piątek 13 sierpnia br. około godziny 9.00 policjanci pojechali na Osiedle Czarne w Jeleniej Górze, gdzie według zgłoszenia agresywna kobieta zaatakowała kierowcę.

Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego, który poinformował, że przejeżdżając ulicą Czarnoleską zauważył stojącą na środku jezdni kobietę. Mężczyzna zatrzymał się i poprosił ją, aby zeszła na pobocze. Jego uwaga wyzwoliła w niej agresję, zaczęła mu grozić połamaniem nóg i pozbawieniem życia, próbowała uderzyć go w twarz, a następnie złapała kamień i uderzyła nim w jego samochód. Kobieta w ten sposób spowodowała straty w wysokości 1000 zł.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce sprawczyni już nie było. Została ona zatrzymana kilka ulic dalej. Okazało się, że czynów tych dopuściła się 40-letnia jeleniogórzanka. Od kobiety wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile.

Jeleniogórzanka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony