Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca uszkodził barierki i odjechał z miejsca zdarzenia. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 18.08.2021

Kilka dni temu wieczorem mieszkaniec Wałbrzycha podczas wykonywania manewru cofania uszkodził kierowanym przez siebie samochodem osobowym barierki odgradzające jezdnię od chodnika. Właściwa postawa świadków zdarzenia pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierującego przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka dni tamu po godzinie 18:00. Dwóch mieszkańców Starych Bogaczowic zobaczyło jak jadący samochodem osobowym mężczyzna uszkodził barierki na jednej z ulic w tej miejscowości i odjechał z miejsca zdarzenia.

Wezwani na interwencję funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że sprawca kolizji udał się w kierunku pobliskiego zalewu. Tam też zastali dwóch pijanych mężczyzn, w tym tego, który wcześniej siedział "za kółkiem". Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierującego ponad 2 promile. Okazało się, że podejrzany w 2019 roku miał już zatrzymane prawo jazdy właśnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz za popełnione czyny 44-latka czeka kolejna sprawa sądowa. Wałbrzyszanin za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Warto kolejny raz podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy, że jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwijmy jej to. Należy także skontaktować się z numerem alarmowym 112, gdzie takie informacje zostana przekazane dyżurnemu najbliższej jednostki policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, bo chodzi tu o bezpieczeństwo nas wszystkich.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony