Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybił szybę w oknie, ale ma jeszcze inne czyny na koncie

Data publikacji 19.08.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad byłą partnerką, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Mężczyzna w mieszkaniu pokrzywdzonej wybił szybę w oknie balkonowym, wtargnął do jej mieszkania, a także groził jej pozbawieniem życia. Teraz za te przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad byłą partnerką, uszkodzenie mienia oraz groźby karalne.

17 sierpnia br. około godziny 1.00 w nocy policjanci udali się na interwencję, gdzie z przekazanych informacji wynikało, że były partner zgłaszającej wybił szybę w oknie balkonowym i wdarł się do jej mieszkania.

Pokrzywdzona poinformowała również, że mężczyzna w mieszkaniu porozrzucał przedmioty, groził jej pozbawieniem życia oraz poszarpał ją i uderzył. Był pobudzony i agresywny. Okazało się, że wcześniej znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie.

Kiedy policjanci pojawili się pod budynkiem mężczyzna uciekł. Pokrzywdzona opisała dokładnie byłego partnera, a policjanci ruszyli na jego poszukiwanie. Znaleźli go, ukrywającego się w krzakach nieopodal budynku, w którym mieszka zgłaszająca.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony