Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastoletni sprawcy pobicia w rękach policjantów. Obaj trafią do zakładów poprawczych

Data publikacji 20.08.2021

W wyniku realizacji informacji własnych boguszowscy policjanci zatrzymali dwóch ukrywających się od dłuższego czasu 18-letnich mieszkańców tej powiatu wałbrzyskiego. Obaj byli poszukiwani celem osadzenia w zakładach poprawczych za popełnienie wcześniej jako nieletni czynów karalnych. Funkcjonariusze udowodnili im również, że są odpowiedzialni za pobicie mężczyzny pod koniec zeszłego miesiąca.

18-latkowie wpadli w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc w środę nad ranem na ul. Traugutta, kiedy wchodzili do piekarni. Obaj byli poszukiwani. Sąd rodzinny za popełnienie wcześniej czynów karalnych nakazał osadzenie ich w zakładach poprawczych. Pierwszy niebawem zostanie przewieziony do placówki w Grodzisku Wielkopolskim, drugi trafi natomiast do Trzemeszna.

To jednak nie koniec problemów młodocianych przestępców. W toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udowodnili obu mężczyznom, że 31 lipca tego roku późnym wieczorem na jednej z ulic tej miejscowości zaatakowali 27-latka. Przypadkową ofiarę, która po prostu im się nie spodobała, agresorzy najpierw przewrócili na ziemię, a następnie kopali po całym ciele, narażając tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Młodym boguszowianom za pobicie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony