Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł auto, bo było otwarte… Został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 21.08.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wykorzystał okazję, że samochód był otwarty, a w stacyjce klucz, więc odjechał nim jak swoim. Ponadto mężczyzna próbował ukraść między innymi różnego rodzaju osprzęt elektryczny z jednego z budynków należących do miasta. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku.

Jak ustalili funkcjonariusze, 43-latek w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. ukradł samochód zaparkowany na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Wykorzystał okazję, że właściciel pozostawił otwarte auto, a w stacyjce klucz, więc odjechał nim jak swoim.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że pojazd zniknął powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali i zatrzymali 43-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna 12 sierpnia br.. włamał się do jednego z budynków należących do miasta, a następnie chciał ukraść rury i osprzęt elektryczny. Ostatecznie nie udało mu się wynieść wybranych fantów, gdyż został spłoszony przez osoby postronne.

Śledczy wykonują teraz czynności skierowane głównie na odzyskanie skradzionego samochodu.

Zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt.. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony