Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem osoby pieszej we Wrocławiu

Data publikacji 20.08.2021

Wrocławscy policjanci zajmujący się na co dzień obsługą zdarzeń drogowych zostali skierowani na jedną z ulic stolicy Dolnego Śląska, gdzie miało dojść do potrącenia osoby pieszej. Na miejscu okazało się, że 16-latka przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wychodząc zza stojącego autobusu, uderzyła głową w lusterko pojazdu marki Iveco. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

Niejednokrotnie zdarza się, że łamiąc obowiązujące przepisy, sami sobie wyrządzamy największą krzywdę. Tak było na ulicy Rysiej we Wrocławiu, gdzie 16-latka przechodziła przez jezdnię. Niestety miejsce, które nastolatka wybrała do przejścia na druga stronę drogi, zgodnie z aktualnymi przepisami było niedozwolone. Wrocławianka, wychodząc zza stojącego autobusu, została potrącona przez kierującego iveco.

Zasady przekraczania jezdni przez osoby piesze są szczegółowo opisane w Ustawie prawo o ruchu drogowym. Artykuł 14 wspomnianego aktu prawnego mówi, że zabrania się wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi. Niestety zastosowania się do tego przepisu zabrakło na ulicy Rysiej.

Na skutek zdarzenia młoda wrocławianka z obrażeniami ciała trafiła do jednej z placówek medycznych na terenie miasta.

Pamiętajmy, że osoby piesze są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, których nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, karoseria pojazdu czy poduszki powietrzne. Zazwyczaj to właśnie pieszy jest najbardziej poszkodowanym uczestnikiem zdarzenia drogowego. Dlatego musimy bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów, aby zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony