Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za znęcanie się nad byłą partnerką

Data publikacji 23.08.2021

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą już partnerką. Agresor awanturował się, wyzywał ją, bił, popychał, niszczył sprzęty, a także groził jej pozbawieniem życia. Ponadto w wynajmowanym przez nią mieszkaniu, wybił szyby w drzwiach balkonowych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad byłą partnerką oraz uszkodzenie mienia.

Mężczyzna został zatrzymany po interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną kilka dni temu. W wynajmowanym przez nią mieszkaniu wybił szyby w drzwiach balkonowych, wtargnął do środka, a następnie porozrzucał w nim przedmioty, groził jej pozbawieniem życia, poszarpał ją i uderzył. Był pobudzony i agresywny. Okazało się, że wcześniej znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Gehenna kobiety trwała niemal rok. 42-latek bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją, bił i poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia. Kobieta w końcu zdecydowała się zakończyć cierpienie i zgłosiła sprawę policjantom.

Za znęcanie się psychiczne i fizyczne oraz uszkodzenie mienia grozić zatrzymanemu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek prokuratora z Jeleniej Góry sąd zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony