Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety, która chciała odebrać sobie życie. Pomogli jej jaworscy policjanci

Data publikacji 25.08.2021

Gdyby nie szybka reakcja policjantów z Jawora, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy niepełnosprawnej kobiety, która chciała odebrać sobie życie. O zaginięciu 30-letniej mieszkanki powiatu jaworskiego dyżurnego jednostki zaalarmowała jej matka. Policyjna pomoc przyszła w porę. Kobieta została przekazany medykom, którzy zapewnili jej specjalistyczną opiekę.

O tym, że niepełnosprawna ruchowo 30-latka odjechała samochodem z miejsca zamieszkania pozostawiając w domu wózek inwalidzki, jaworscy funkcjonariusze dowiedzieli się w środowe przedpołudnie. Natychmiast podjęto działania mające na celu odnalezienie kobiety, która w liście pożegnalnym do rodziny napisała, że chce popełnić samobójstwo.

Dzięki intensywnie prowadzonym poszukiwaniom ustalono, że nad ranem kobieta wyjechała spod domu swoim autem i udała się w kierunku sąsiedniej miejscowości. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzili zapisy z kamer wszystkich monitoringów znajdujących się na trasie przejazdu zaginionej, ale także przeczesywali pobliskie pola, lasy, zbiorniki wodne i trakcje kolejowe z nadzieją na odnalezienie 30-latki. Z uwagi na wielkość obszaru i zróżnicowanie terenu, w akcji poszukiwawczej wzięło udział kilkunastu policjantów z jaworskiej jednostki oraz funkcjonariusze z OSP Wądroże Wielkie.

Około godz. 13:00 na jednym z pól szczęśliwie odnaleziono zaginioną. Kobieta siedziała na tylnej kanapie swojego auta. Była przytomna, jednakże kontakt z nią był bardzo utrudniony. Oświadczyła policjantom, że jej życie nie ma sensu i nie chce dalej żyć. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych, nie doszło do tragedii.
Pamiętajmy, aby nigdy nie zwlekać z powiadomieniem o zaginięciu osoby, bo w takich sytuacjach liczy się każda minuta.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony