Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową na Dolnym Śląsku

Data publikacji 27.08.2021

Policjanci z Dolnego Śląska tylko w przeciągu kilku ostatnich dni udaremnili przepływ narkotyków różnego rodzaju na czarny rynek. Na terenie kilku powiatów łącznie zabezpieczyli blisko 3300 porcji handlowych. Zatrzymano 5 osób, które odpowiedzą karnie za swoją przestępczą działalność.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze uzyskali informację o tym, iż jeden z mieszkańców miasta będzie przemieszczał się z narkotykami. W związku z powyższym udali się pod adres zamieszkania mężczyzny. Około godz. 23:00 zauważyli wychodzącego z budynku 29-latka. Kiedy jaworzanin zorientował się, że jest obserwowany przez policjantów, zaczął uciekać w kierunku pobliskich ogródków działkowych. Biegnąc, mężczyzna wyrzucił dwa przedmioty. Jeden z policjantów zabezpieczył je, a dwaj kryminalni dokonali zatrzymania jaworzanina. Odrzucone przez sprawcę przedmioty okazały się foliowymi reklamówkami wypełnionymi narkotykami. W jednym znajdowała się biała skrystalizowana substancja, a w drugim zielony susz. Sprawca został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone środki to nic innego, jak marihuana i metamfetamina w ilości ponad 720 porcji. Jak się okazało, to nie wszystkie narkotyki, jakie posiadał mężczyzna. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili ukryte za lodówką trzy foliowe worki. W jednym znajdował się zielony susz, w drugim białe kryształki, a w trzecim siedem aluminiowych zawiniątek, także wypełnionych zieloną zasuszoną substancją.

Kryminalni z Jeleniej Góry natomiast uzyskali informację, że 40-letni mężczyzna najprawdopodobniej ma związek z przestępczością narkotykową. Po wizycie w jego mieszkaniu znaleźli marihuanę. W swoim ogrodzie dodatkowo uprawiał krzewy konopi indyjskiej. Z zabezpieczonych środków odurzających można byłoby uzyskać około 500 porcji handlowych środka zakazanego ustawą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Polanicy-Zdroju otrzymali informację, że mieszkaniec miasta posiada spore ilości narkotyków. Po zatrzymaniu 42-latka ujawniono przy nim kilkanaście porcji amfetaminy. Podczas sprawdzania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli w zamrażarce schowane w słoiku woreczki z amfetaminą. Dodatkowo w domu ukryta miał również marihuanę. Łącznie zabezpieczono blisko 790 porcji różnych narkotyków.

Wrocławscy wywiadowcy w niedzielę wieczorem podejmowali czynności w związku z zakłócaniem spokoju w jednym z budynków wielorodzinnych na Psim Polu. Już na klatce schodowej wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany. Policjanci trafili do jednego z mieszkań i okazało się, że dwie kobiety będące w środku musiały wcześniej zakończyć imprezę, opuszczając lokal z kajdankami na rękach. Funkcjonariusze ujawnili przy nich bowiem ponad 1200 porcji handlowych różnych narkotyków, m.in. amfetaminy, MDMA, marihuany, a także tabletek ecstasy.

Dzięki działalności policjantów na terenie kilku powiatów jednocześnie udaremniono wejście w obrót blisko 3300 porcji środków zakazanych ustawą. To już kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową. Pięć zatrzymanych osób odpowie za swoje czyny karnie, a grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Jaworze
KMP w Jeleniej Górze
KPP w Kłodzku
KMP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony