Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz – recydywista w rękach jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 30.08.2021

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o co najmniej 21 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w okresie wakacyjnym na terenie miasta, w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 47 tysięcy złotych. Ponadto odpowie on za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz o posiadanie narkotyków. 31-latek został zatrzymany w miniony weekend na gorącym uczynku włamania do piwnicy.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji oraz z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, którzy prowadzili czynności w sprawie serii włamań do różnych obiektów na terenie miasta ustalili, że osobą podejrzewaną o ich popełnienie jest 31-latek. Przedstawiono mu 21 zarzutów. Są to kradzieże z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w okresie wakacyjnym, dodatkowo w warunkach, tzw. ”recydywy”. Mężczyzna włamywał się do komórek, garaży, piwnic, pralni samoobsługowej i przychodni lekarskiej, skąd jego łupem padły rowery, sprzęt komputerowy, konsole do gier, narzędzia budowlane, pomiarowe, elektryczne. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 47 tysięcy. Dodatkowo przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci ujawnili marihuanę, z której posiadania również będzie musiał się wytłumaczyć.

Śledczy pracują nad tym, by przede wszystkim odzyskać całość skradzionego mienia.

Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż to nie pierwszy czyn takiego typu na jego koncie.

asp. szt.. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony