Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu. Teraz sam odpowie za przestępstwo

Data publikacji 31.08.2021

Mieszkaniec Głogowa usłyszał zarzut usiłowania oszustwa oraz złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Podejrzany zgłosił kradzież swojego samochodu o wartości 190 000 złotych. Pojazd był ubezpieczony. Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że przestępstwo nie zaistniało, a zgłoszenie kradzieży audi miało na celu wyłudzenie odszkodowania. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o kradzieży samochodu zostało złożone 22 sierpnia br. Audi, którego wartość została wyceniona na kwotę ponad 190 000 złotych, miało zostać skradzione z parkingu. Jak każde tego typu zdarzenie, zostało ono dokładnie sprawdzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili ostatecznie, że żadnej kradzieży pojazdu nie było.

Właściciel auta chciał przechytrzyć organy ścigania i liczył, że zgłoszenie fikcyjnej kradzieży samochodu o tak dużej wartości, umożliwi mu uzyskanie wysokiego odszkodowania. Tym samym naraził się na odpowiedzialność karną za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań.

Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony